підтримані проекти
підтримані проекти
Мистецька майстерня “Драбина”
Археологія однієї квартири – це вистава, що вивчає мнемонічні зв’язки покоління міленіалів з матеріальною історичною...
ГО “Дзестра”
«Звуки Пруту» – це мистецька резиденція, під час якої українські, румунські та австрійські саундмитці створювали...
Театр-студія "Арабески"
Інклюзивна радіовистава стане частиною спільної роботи Театру “Арабески” із харківськими журналістами з різних медіа на...
Центр культурного розвитку "Тотем"
Метою проекту була фіксація, переосмислення та мистецька трансформація постіндустріальної спадщини Херсона. Проект поєднував практики арт-ревіталізації...
Театральний простір ТЕО
Інтенсивний практичний курс сценарного мистецтва і режисури для початківців у сфері кіномистецтва. Курс розглядає всі...
АРХЕОЛОГІЯ ОДНІЄЇ КВАРТИРИ
Львів, Київ
Археологія однієї квартири – це вистава, що вивчає мнемонічні зв’язки покоління міленіалів з матеріальною історичною спадщиною через символічне археологічне дослідження типової радянської квартири 60-х. Термін “археологія” у цій виставі покликаний продукувати знання про парадокси історичної пам’яті, використовуючи мистецьке дослідження предметів з інтер’єру квартири та їхнього семіотичного потенціалу.
МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ “ЗВУКИ ПРУТУ“
Чернівці
«Звуки Пруту» – це мистецька резиденція, під час якої українські, румунські та австрійські саундмитці створювали музичну композицію з польових записів, натхненну антропологічними дослідженнями та звуковими пейзажами району річки Прут у Чернівцях. Група саунд-артистів(-ок) працювала протягом 10 днів у Чернівцях та онлайн. Запису звуків та студійній роботі передували зустрічі з місцевими експертами – дослідниками історичного, урбаністичного та культурологічного значення ріки для міського середовища. Резидент(к)и вивчали контекст Пруту і створили музичну роботу, що була представлена наприкінці проєкту широкій аудиторії.
Музична композиція створена з польових записів у жанрі експериментальної електронної музики. Робота поєднала методи антропології (учасницьке спостереження, інтерв’ю), акустичну екологію (звукові прогулянки, польові записи) і мистецтво (метафоричні рефлексії через музику).
На проміжних етапах резиденції відбулися відкриті демонстрації робочого процесу для студентів, музикантів та усіх зацікавлених.
Учасники(-ці):
Анамарія Правіченку (м. Бухарест, Румунія)
Анна Хвиль (м. Київ, Україна)
Фабіан Хольцінгер aka Abby Lee Tee (м. Лінц, Австрія)
Вероніка Каніщева / Diser Tape (м. Київ, Україна)
Андрій Кириченко (м. Київ, Україна)
Анна Кравець (м. Київ, Україна)
Ярослав Побежан (Жан Побе)
Анна Хвиль
Постправда: інклюзивна радіовистава Театру Арабески з харківськими журналістами
Харків
Інклюзивна радіовистава стане частиною спільної роботи Театру “Арабески” із харківськими журналістами з різних медіа на основі майстеркласів, лекцій, дискусій про книгу Тімоті Снайдера “Про тиранію” та книгу ізраїльського історика Ювал Ной Харарі ”21 урок для 21 століття”. Як горизонтальна комунікаційна платформа театр досліджуватиме як працює постправда, щоб протидіяти інформаційній травмі й маніпуляції. Окрім основної театральної постановки, автори проекту мають на меті залучити незрячих людей і перенести сценічну дію у світ звуків.
Постіндустріальна спадщина як мистецтво
Херсон
Метою проекту була фіксація, переосмислення та мистецька трансформація постіндустріальної спадщини Херсона. Проект поєднував практики арт-ревіталізації та розвитку аудиторії.
В рамках воркшопу 26 художників працювали з темою постіндустріальної спадщини Херсона та створювали мистецькі роботи для виставки “Музей Майбутнього в Минулому” на колишньому машинобудівному заводі – візуальне мистецтво, настінні розписи, сайт-специфік та саунд-специфік перформанси, інсталяції, об’єкти, фотографії та відео. Частина учасників працювала з інтерв’ю, текстами, старими фотографіями та створювала новий наратив для постіндустріального простору. У фіналі 20 творів продемонстрували синергію кількох художників та різних жанрів мистецтва. Арт-проєкти залучити до креативного процесу різні групи – наприклад, відбулися перформанси за участю 60 студентів-дизайнерів або 100 викладачів шкіл мистецтв з різних регіонів України.
5 відкритих лекцій допомогли створити нове бачення постіндустріальних просторів. Темами лекцій були креативні громадські простори, колективна пам’ять, спілкування через мистецтво, переосмислення постіндустріальної спадщини. До проекту зі своїм досвідом розвитку промислового туризму долучилася команда урбан-активістів з Кривого Рогу.
Олена Афанасьєва / кураторка. Менеджерка проекту
Світлана Бєлоброва / адміністраторка, тренерка
Юлія Артеменко / тренерка з сайт-специфік перформансу, хореограф
Максим Єлігулашвілі / лектор
Станіслав Остроус / лектор
Максим Афанасьєв / тренер воркшопу, лектор
Інна Сторожук / лекторка
Тетяна Підпалько / лекторка
Оксана Павлушенко / лекторка
Оксана Лаже / лекторка
Лабораторія авторського кіно
Одеса
Інтенсивний практичний курс сценарного мистецтва і режисури для початківців у сфері кіномистецтва. Курс розглядає всі аспекти кіновиробництва – від ідеї до завершеного фільму. Проект спрямований на розвиток локальної кінопродукції. Основна ціль проекту – створення умов для для навчання групи молодих людей, які прагнуть бути кіномитцями.
Під час лабораторії було проведено понад 20 лекцій від куратора навчальної програми Івана Орленко та запрошених спікерів – оператора Дениса Мельника та звукорежисера Еміля Асадова. Практична частина курсу складалася з написання сценаріїв та знімання власних короткометражних фільмів учасниками лабораторії. В проекті взяли участь 10 осіб та було відзнято 7 короткометражних фільмів.
Іван Орленко – куратор лабораторії
Тетяна Зубок – менеджерка проекту
Нікіта Аксьонов – оператор фільмів учасників лабораторії
Еміль Асадов – звукорежисер фільмів учасників лабораторії
thank you
Thanks for filling out our form! We appreciate that you’ve taken the time to write us. We will contact you very soon!
Back Home