Соціокультурний форум як платформа для діалогу між двома регіонами України (Слобожанщиною і Закарпаттям) з різною історією і культурним підґрунтям. Метою було порозуміння людей з різним баченням минулого і майбутнього, які часто базуються на «інакшості». Програма форуму – результат співпраці науковців, педагогів, кураторів, митців, активістів громадянського суспільства зі сходу і заходу України.

Культурні події були приводом для дискусії з аудиторією, появи нового бачення і зацікавленості у закарпатців щодо Слобожанщини. Культурний контекст сприяв тому, що дискусії не були радикальними і охоплювали ширше коло питань, аніж політичні. Усвідомлення спільного і відмінного дозволяє зламати стереотипи і розвінчати міфи, створені пропагандою. Залучення аудиторії закріплює результат спілкування.

Форум включав більше 100 подій у наступних напрямках: література, лекції і дискусії, візуальне мистецтво, театр і музика, кіно, програма для дітей та підлітків. 150 учасників зі Слобожанщини, Закарпаття, Києва та інших регіонів долучилися до подій.

За підтримки Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises відбувалися окремі події Візуальної програми.