ПРОГРАМА​ ​ҐРАНТІВ НВСЕ

HBCE запрошує організації зі сфері мистецтва, культури та освіти, які орієнтовані на актуальні теми та інноваційні підходи, подавати проекти на Програму ґрантів. Вважаємо, що культура та освіта – це важлива запорука сильного суспільства, необхідна передумова для змін і зміцнення конкурентоспроможності України. Ми підтримуємо низові ініціативи, міжгалузеву та міжнародну співпрацю задля сталого розвитку культури, мистецтва та освіти в Україні.

 

Ґранти виділяємо один раз на рік на проекти неурядових організацій з України чи закордону. Пропоноване фінансування становить від 500 до 5 000 євро та покриватиме 70 % загального бюджету проекту.

 

Аплікаційну форму заповнюйте онлайн англійською мовою. Заявки, написані українською мовою, не будуть розглянуті НВСЕ.

Критерії​ ​добору​:

 • Проекти у сфері культури / мистецтва / освіти
 • Реалізація в Україні
 • Актуальні теми / інноваційні методики
 • Фокус на суспільному розвитку та дії
 • Підхід “знизу-вгору”
Аплікаційна форма

Аплікаційну​ ​форму​ буде ​активовано​ після​ ​оголошення про початок​ ​прийому​ ​заявок

Результати конкурсу ґрантів 2018-2019

Курс з арт-критики

IST Publishing

Метою проекту «Курс з арт-критики» є визначення цінності мистецької критики для процесів соціальної трансформації; розвивати та надавати інноваційні практики критичного письма в Україні та надавати студентам можливість створювати креативні тексти для місцевих ЗМІ. Місто реалізації проекту: Харків.

Read More

Creating Ruin: Теоретизуючи руїни

Благодійний фонд Метод

Проект “Creating Ruin: Теоретизуя руїни” (cемінар та онлайн-публікація) об’єднує художників та науковців, які зацікавлені в обговоренні політичних та естетичних підходів до теоретизації пам’яті, історії країн Східної та Центральної Європи, зокрема, в Україні. Проект має на меті почати дискусію про те, як формуються та тлумачаться культурні архіви, і як вони визначають сучасний стан. Місто реаліазації проекту: Київ.

Read More

ФОКУС: створення кіно та навчання

Сучасне Українське Кіно СУК

Мета проекту в тому, щоб побудувати місцеву кіномовну і створити незалежний кінопродукт, який буде говорити універсальною мовою з міжнародною аудиторією і буде сприяти розвитку місцевого потенціалу. Організація вірить, що в кожному регіоні та спільноті є історії, які повинні бути розказані та презентовані на міжнародному рівні. Місто реалізації проекту: Львів.

Read More

БІЄНАЛЕ МОЛОДОГО МИСТЕЦТВА

Мистецьке об’єднання Homo Ludens

У 2019 році у Харкові пройде друга Бієнале молодого мистецтва. Бієнале заснована Міністерством культури і є однією із наймасштабніших подій, котру ініціювала держава, у царині візуального мистецтва в Україні. У рамках Бієнале організатори планують проведення освітньої програми. Мета програми: залучити різні соціальні групи до культурного життя у Харкові за допомогою мистецьких освітніх проектів. Місто реалізації проекту: Харків.

Read More

Перформанс Фестиваль Zabih

Інститут Суспільних Ініціатив

Фестиваль «Zabih» – це платформа сучасних мистецьких досліджень та дискусій. Засобами перформативного мистецтва творитиметься діалог між митцями та суспільством, людьми та просторами, історією та сьогоденням. Метою проекту є створення, координування та підтримка спільноти перформерів та популяризувати перформативне мистецтво в Україні. Створити зв’язок між українською арт-спільнотою та спільнотами перформерів з-за кордону. Місто проведення: Львів.

Read More

ПРИЙОМ ЗАЯВОК ЗАКРИТО

Наступний добір буде відкрито у 2019 році

ЖУРІ КОНКУРСУ ГРАНТІВ

ГАРАЛЬД БІНДЕР, засновник HBCE
БОЖЕНА ЗАКАЛЮЖНА, директорка Jam Factory Art Center
Василь Косів
Ірина Старовойт

Детальна інформація про експертів буде опубліковано незабаром.

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ

У переліку вище.
Інформація про підтримані проекти минулого року на сторінці
“Підтримані проекти”.

Реалізація​ підтриманих ​проектів

січень – листопад 2019 р.

СТОРІНКА Програми ґрантів В FACEBOOK

– Актуальні новини НВСЕ
– Інформація від наших партнерів та переможців
– Корисна інформація для третього сектору

Засади​ ​Програми

Справедливість і прозорість – важливі цінності для Програми ґрантів HBCE. Усі проектні заявки мають рівні права та можливісті, щоб взяти участь у конкурсі, але за умови, якщо вони відповідають критеріям добору.

Процедура​ ​добору

Проектні заявки можуть подати громадські організації, благодійні фонди та інші недержавні організації, які мають статус неприбутковості. До розгляду приймається лише 1 проект від організації. Підтримані проекти мають бути реалізовані у зазначений період в умовах конкурсу. Аплікаційна форма заповнюється онлайн англійською мовою. Усі заявники мають додати бюджетну форму за поданим зразком. Перелік питань в онлайн формі можна попередньо переглянути у файлі нижче.

Application form questions.pdf
60 KB

 

Розгляд проектних заявок відбувається у 2 етапи. Перший етап – технічний відбір заявок, перевірка на відповідність умовам та критеріям добору Програми. У другому етапі, пропозиції проектів, які пройшли технічний відбір, розглядатиме та добиратиме переможців експертне журі. Повний склад журі буде оголошено після закінчення терміну прийому заявок. Рішення журі – остаточне й оскарженню не підлягає.

 

Про результати добору заявників повідомимо особисто електронним листом, а перелік проектів-переможців буде розміщено на нашому веб-сайті в зазначений термін. Лист про результати добору отримують лише ті організації, які пройшли технічний етап розгляду заявок.

Перевагу​ ​матимуть​ ​проекти,​ ​які:

 • Пропонують інноваційні, інклюзивні, інтерактивні та партисипативні практики.
 • Сприяють креативному і критичному мисленню.
 • Ґрунтуються на багатодисциплінарному підході.
 • Формують міжнародні партнерства.

Переможці​ ​Програми​ ​ґрантів​ ​HBCE​ ​мають:

 • Оприлюднювати заходи проекту в медіях і соцмережах.
 • Вказувати HBCE як організацію-ґрантодавця.
 • Використовувати логотип HBCE всюди, де це доцільно (друковані матеріали, веб-сайт,
  плакати й інше).
 • Реалізовувати проект у визначений час та надсилати звіт після реалізації проекту у вказані терміни.
 • Надавати дозвіл HBCE публікувати фото й короткі описи проекту на своєму веб-сайті.

Звітування

Після закінчення проекту у встановлені терміни, не пізніше ніж через місяць після закінчення проекту, слід надіслати кінцевий звіт: описовий звіт, порівняльний бюджет, надати підтвердження витрат за статтями бюджету (рахунки, квитки тощо), зразки друкованих матеріалів, списки публікацій і реклами у ЗМІ, фото та відео із заходів проекту. Докладнішу інформацію про формат звіту надсилатимемо індивідуально бенефіціарам Програми ґрантів.

Бюджет​ ​та​ ​фінансування

Програма ґрантів HBCE може покрити до 70 % від загального бюджету проекту. Просимо звернути увагу, що є категорії витрат,​ ​які ґрант​ ​не​ ​покриває: будівельні, ремонтні та інфраструктурні роботи, придбання обладнання, оренда офісу, оплата комунальних послуг, сплата заборгованості й витрат з обслуговування заборгованості, а також дубльовані витрати (витрати, які покриває інше джерело). На індивідуальний запит можуть бути винятки.

 

Загальну суму ґранту на проект від HBCE переказуємо двома частинами. Перший трансфер (80%) – перед початком реалізації проекту. Другий трансфер (20%) – після погодження кінцевого звіту.

 

Усі заявники мають подати відповідно заповнену форму бюджету за поданим зразком нижче. Ви можете завантажити таблицю бюджету “Budget form.excel” і додати її до аплікаційної форми. Приклад заповненого бюджету також подано нижче.

Example of a budget form.xls
32 KB
Budget form.xls
32 KB