ПРОГРАМА​ ​ҐРАНТІВ НВСЕ

HBCE запрошує організації зі сфері мистецтва, культури та освіти, які орієнтовані на актуальні теми та інноваційні підходи, подавати проекти на Програму ґрантів. Вважаємо, що культура та освіта – це важлива запорука сильного суспільства, необхідна передумова для змін і зміцнення конкурентоспроможності України. Ми підтримуємо низові ініціативи, міжгалузеву та міжнародну співпрацю задля сталого розвитку культури, мистецтва та освіти в Україні.

 

Ґранти виділяємо один раз на рік на проекти неурядових організацій з України чи закордону. Пропоноване фінансування становить від 500 до 5 000 євро та покриватиме 70 % загального бюджету проекту.

 

Аплікаційну форму заповнюйте онлайн англійською мовою. Заявки, написані українською мовою, не будуть розглянуті НВСЕ.

Критерії​ ​добору​:

 • Проекти у сфері культури / мистецтва / освіти
 • Реалізація в Україні
 • Актуальні теми / інноваційні методики
 • Фокус на суспільному розвитку та дії
 • Підхід “знизу-вгору”
Аплікаційна форма

Аплікаційну​ ​форму​ буде ​активовано​ після​ ​оголошення про початок​ ​прийому​ ​заявок

Результати конкурсу ґрантів 2019-2020

Постправда: Інклюзивна радіовистава театру Арабески з харківськими журналістами

Театр-студія “Арабески”

Інклюзивна радіовистава стане частиною спільної роботи Театру “Арабески” із харківськими журналістами з різних медіа на основі майстеркласів, лекцій, дискусій про книгу Тімоті Снайдера “Про тиранію” та книгу ізраїльського історика Ювал Ной Харарі”21 урок для 21 століття”. Як горизонтальна комунікаційна платформа театр досліджуватиме як працює постправда, щоб протидіяти інформаційній травмі й маніпуляції. Окрім основної театральної постановки, автори проекту мають на меті залучити незрячих людей і перенести сценічну дію у світ звуків. Місто реалізації проекту: Харків.

Read More

Індустріальний спадок як мистецтво

Центр культурного розвитку “Тотем”

Проект має на меті фіксацію, переосмислення та мистецьку трансформацію постіндустріальної спадщини Херсону та поєднуватиме практики артревіталізації й розвитку аудиторії.20 митців працюватимуть з темою постіндустріальної спадщини Херсону і створять мистецькі роботи для сталої виставки у колишньому машинобудівельному заводі.
Місто реаліазації проекту: Херсон.

Read More

Лабораторія авторського кіно

Театральний простір ТЕО

Інтенсивний практичний курс сценарного мистецтва і режисури для початківців у сфері кіномистецтва. Курс розглядає всі аспекти кіновиробництва – від ідеї до завершеного фільму. Проект спрямований на розвиток локальної кінопродукції. Основна ціль проекту – створення умов для для навчання групи молодих людей, які прагнуть бути кіномитцями.
Місто реалізації проекту: Одеса.

Read More

Археологія однієї квартири

Мистецька майстерня “Драбина”

Археологія однієї квартири – це вистава, що вивчає мнемонічні зв’язки покоління міленіалів з матеріальною історичною спадщиною через символічне археологічне дослідження типової радянської квартири 60-х. Термін “археологія” у цій виставі покликаний продукувати знання про парадокси історичної пам’яті, використовуючи мистецьке дослідження предметів з інтер’єру квартири та їхнього семіотичного потенціалу.
Міста реалізації проекту: Львів, Київ.

Read More

Мистецька резиденція “Звуки Пруту“

ГО “Дзестра”

“Звуки Пруту” – це мистецька резиденція в результаті якої буде створено музичну композицію, інспіровану антропологічним дослідженням і вивченням звукового ландшафту довкола річки Прут у Чернівцях,над якою працюватимуть українські, румунські та австрійські саундмитці. Вони вивчатимуть простір навколо річки і створять музичну композицію для звукової інсталяції в центрі міста і публічного виступу на березі Пруту.Реліз композиції онлайн відбудеться у Всесвітній день прослуховування, 18 липня 2020 р.
Місто проведення: Чернівці.

Read More

ПРИЙОМ ЗАЯВОК ЗАВЕРШЕНО

Наступний open call буде оголошено у 2020 р.

ЖУРІ КОНКУРСУ ГРАНТІВ

Гаральд Біндер
Божена Закалюжна
Василь Косів
Ірина Старовойт

СТОРІНКА Програми грантів В FACEBOOK

– Актуальні новини НВСЕ
– Інформація від наших партнерів та переможців
– Корисна інформація для третього сектору

Засади​ ​Програми

Справедливість і прозорість – важливі цінності для Програми ґрантів HBCE. Усі проектні заявки мають рівні права та можливісті, щоб взяти участь у конкурсі, але за умови, якщо вони відповідають критеріям добору.

Процедура​ ​добору

Проектні заявки можуть подати громадські організації, благодійні фонди та інші недержавні організації, які мають статус неприбутковості. До розгляду приймається лише 1 проект від організації. Підтримані проекти мають бути реалізовані у зазначений період в умовах конкурсу. Аплікаційна форма заповнюється онлайн англійською мовою. Усі заявники мають додати бюджетну форму за поданим зразком. Перелік питань в онлайн формі можна попередньо переглянути у файлі нижче.

Application form questions.pdf
60 KB

 

Розгляд проектних заявок відбувається у 2 етапи. Перший етап – технічний відбір заявок, перевірка на відповідність умовам та критеріям добору Програми. У другому етапі, пропозиції проектів, які пройшли технічний відбір, розглядатиме та добиратиме переможців експертне журі. Повний склад журі буде оголошено після закінчення терміну прийому заявок. Рішення журі – остаточне й оскарженню не підлягає.

 

Про результати добору заявників повідомимо особисто електронним листом, а перелік проектів-переможців буде розміщено на нашому веб-сайті в зазначений термін. Лист про результати добору отримують лише ті організації, які пройшли технічний етап розгляду заявок.

Перевагу​ ​матимуть​ ​проекти,​ ​які:

 • Пропонують інноваційні, інклюзивні, інтерактивні та партисипативні практики.
 • Сприяють креативному і критичному мисленню.
 • Ґрунтуються на багатодисциплінарному підході.
 • Формують міжнародні партнерства.

Переможці​ ​Програми​ ​ґрантів​ ​HBCE​ ​мають:

 • Оприлюднювати заходи проекту в медіях і соцмережах.
 • Вказувати HBCE як організацію-ґрантодавця.
 • Використовувати логотип HBCE всюди, де це доцільно (друковані матеріали, веб-сайт,
  плакати й інше).
 • Реалізовувати проект у визначений час та надсилати звіт після реалізації проекту у вказані терміни.
 • Надавати дозвіл HBCE публікувати фото й короткі описи проекту на своєму веб-сайті.

Звітування

Після закінчення проекту у встановлені терміни, не пізніше ніж через місяць після закінчення проекту, слід надіслати кінцевий звіт: описовий звіт, порівняльний бюджет, надати підтвердження витрат за статтями бюджету (рахунки, квитки тощо), зразки друкованих матеріалів, списки публікацій і реклами у ЗМІ, фото та відео із заходів проекту. Докладнішу інформацію про формат звіту надсилатимемо індивідуально бенефіціарам Програми ґрантів.

Бюджет​ ​та​ ​фінансування

Програма ґрантів HBCE може покрити до 70 % від загального бюджету проекту. Просимо звернути увагу, що є категорії витрат,​ ​які ґрант​ ​не​ ​покриває: будівельні, ремонтні та інфраструктурні роботи, придбання обладнання, оренда офісу, оплата комунальних послуг, сплата заборгованості й витрат з обслуговування заборгованості, а також дубльовані витрати (витрати, які покриває інше джерело). На індивідуальний запит можуть бути винятки.

 

Загальну суму ґранту на проект від HBCE переказуємо двома частинами. Перший трансфер (80%) – перед початком реалізації проекту. Другий трансфер (20%) – після погодження кінцевого звіту.

 

Усі заявники мають подати відповідно заповнену форму бюджету за поданим зразком нижче. Ви можете завантажити таблицю бюджету “Budget form.excel” і додати її до аплікаційної форми. Приклад заповненого бюджету також подано нижче.

Example of a budget form.xls
32 KB
Budget form.xls
32 KB