ПРОГРАМА​ ​ҐРАНТІВ НВСЕ

HBCE запрошує організації зі сфері мистецтва, культури та освіти, які орієнтовані на актуальні теми та інноваційні підходи, подавати проекти на Програму ґрантів. Вважаємо, що культура та освіта – це важлива запорука сильного суспільства, необхідна передумова для змін і зміцнення конкурентоспроможності України. Ми підтримуємо низові ініціативи, міжгалузеву та міжнародну співпрацю задля сталого розвитку культури, мистецтва та освіти в Україні.

 

Ґранти виділяємо один раз на рік на проекти неурядових організацій з України чи закордону. Пропоноване фінансування становить від 500 до 5 000 євро та покриватиме 70 % загального бюджету проекту.

 

Аплікаційну форму заповнюйте онлайн англійською мовою. Заявки, написані українською мовою, не будуть розглянуті НВСЕ.

Критерії​ ​добору​:

 • Проекти у сфері культури / мистецтва / освіти
 • Реалізація в Україні
 • Актуальні теми / інноваційні методики
 • Фокус на суспільному розвитку та дії
 • Підхід “знизу-вгору”

ТРИВАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК

Крайній термін подачі проектів: 1 листопада 2019 р. (до 18:00)

ЖУРІ КОНКУРСУ ГРАНТІВ

ГАРАЛЬД БІНДЕР, засновник HBCE
БОЖЕНА ЗАКАЛЮЖНА, директорка Jam Factory Art Center
Василь Косів
Ірина Старовойт

Детальна інформація про експертів буде опубліковано незабаром.

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ

Інформація про підтримані проекти минулого року на сторінці
“Підтримані проекти”.

Реалізація​ підтриманих ​проектів

січень – листопад 2020 р.

СТОРІНКА Програми ґрантів В FACEBOOK

– Актуальні новини НВСЕ
– Інформація від наших партнерів та переможців
– Корисна інформація для третього сектору

Засади​ ​Програми

Справедливість і прозорість – важливі цінності для Програми ґрантів HBCE. Усі проектні заявки мають рівні права та можливісті, щоб взяти участь у конкурсі, але за умови, якщо вони відповідають критеріям добору.

Процедура​ ​добору

Проектні заявки можуть подати громадські організації, благодійні фонди та інші недержавні організації, які мають статус неприбутковості. До розгляду приймається лише 1 проект від організації. Підтримані проекти мають бути реалізовані у зазначений період в умовах конкурсу. Аплікаційна форма заповнюється онлайн англійською мовою. Усі заявники мають додати бюджетну форму за поданим зразком. Перелік питань в онлайн формі можна попередньо переглянути у файлі нижче.

Application form questions.pdf
60 KB

 

Розгляд проектних заявок відбувається у 2 етапи. Перший етап – технічний відбір заявок, перевірка на відповідність умовам та критеріям добору Програми. У другому етапі, пропозиції проектів, які пройшли технічний відбір, розглядатиме та добиратиме переможців експертне журі. Повний склад журі буде оголошено після закінчення терміну прийому заявок. Рішення журі – остаточне й оскарженню не підлягає.

 

Про результати добору заявників повідомимо особисто електронним листом, а перелік проектів-переможців буде розміщено на нашому веб-сайті в зазначений термін. Лист про результати добору отримують лише ті організації, які пройшли технічний етап розгляду заявок.

Перевагу​ ​матимуть​ ​проекти,​ ​які:

 • Пропонують інноваційні, інклюзивні, інтерактивні та партисипативні практики.
 • Сприяють креативному і критичному мисленню.
 • Ґрунтуються на багатодисциплінарному підході.
 • Формують міжнародні партнерства.

Переможці​ ​Програми​ ​ґрантів​ ​HBCE​ ​мають:

 • Оприлюднювати заходи проекту в медіях і соцмережах.
 • Вказувати HBCE як організацію-ґрантодавця.
 • Використовувати логотип HBCE всюди, де це доцільно (друковані матеріали, веб-сайт,
  плакати й інше).
 • Реалізовувати проект у визначений час та надсилати звіт після реалізації проекту у вказані терміни.
 • Надавати дозвіл HBCE публікувати фото й короткі описи проекту на своєму веб-сайті.

Звітування

Після закінчення проекту у встановлені терміни, не пізніше ніж через місяць після закінчення проекту, слід надіслати кінцевий звіт: описовий звіт, порівняльний бюджет, надати підтвердження витрат за статтями бюджету (рахунки, квитки тощо), зразки друкованих матеріалів, списки публікацій і реклами у ЗМІ, фото та відео із заходів проекту. Докладнішу інформацію про формат звіту надсилатимемо індивідуально бенефіціарам Програми ґрантів.

Бюджет​ ​та​ ​фінансування

Програма ґрантів HBCE може покрити до 70 % від загального бюджету проекту. Просимо звернути увагу, що є категорії витрат,​ ​які ґрант​ ​не​ ​покриває: будівельні, ремонтні та інфраструктурні роботи, придбання обладнання, оренда офісу, оплата комунальних послуг, сплата заборгованості й витрат з обслуговування заборгованості, а також дубльовані витрати (витрати, які покриває інше джерело). На індивідуальний запит можуть бути винятки.

 

Загальну суму ґранту на проект від HBCE переказуємо двома частинами. Перший трансфер (80%) – перед початком реалізації проекту. Другий трансфер (20%) – після погодження кінцевого звіту.

 

Усі заявники мають подати відповідно заповнену форму бюджету за поданим зразком нижче. Ви можете завантажити таблицю бюджету “Budget form.excel” і додати її до аплікаційної форми. Приклад заповненого бюджету також подано нижче.

Example of a budget form.xls
32 KB
Budget form.xls
32 KB