Арт​ ​центр​ ​Фабрика​ ​повидла

“Арт центр Фабрика повидла”® – інституція центру сучасного мистецтва, яка втілює проект ревіталізації індустріального приміщення на Підзамчі, у Львові. Візія Артцентру – сформувати платформу міжнародної професійної співпраці, творення сучасного мистецтва та культури, інноваційних і міждисциплінарних мистецьких та освітніх програм.

 

“Фабрика повидла” об’єднує різні сфери – сучасне мистецтво, театр, музику, кіно, – де кожний знайде власний простір, щоб спільно творити досі небачене у Львові та регіоні.

 

Будівля Артцентру – унікальний приклад фабрики, збудованої у модерністському неоготичному стилі наприкінці ХІХ століття. Перехожим вона радше нагадує такий собі замок, а не те, що там було раніше, –підприємство із виготовлення горілчаних напоїв. Фабрику назвали на честь її засновника “Йозеф Кронік і син” (1872). Під час пізнього радянського періоду цей об’єкт перетворили на підприємство з виготовлення консервованих овочів та повидла. Назву “Фабрика повидла” придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009–2010 роках. У 2015 р. комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.

 

Ми у Facebook